تویوتا GR سوپرا سوپر GT

تویوتا GR

تویوتا GR

در نمایشگاه ژنو سال جاری بود که تویوتا نام سوپرا را با رونمایی مدل مفهومی GR Supra Racing زنده کرد. ظاهرا کار تویوتا با این خودرو هنوز به پایان نرسیده و قصد دارد که در نمایشگاه توکیو که کمتر از یک ماه تا برگزاری آن باقی مانده، نسخه مفهومی مسابقه‌ای سوپرا را موسم به GR Supra Super GT رونمایی کند. در این راستا تویوتا تیزری را از این خودرو منتشر کرده و کمپین تیزری آن را آغاز کرده است.

در ماه مارس و همزمان با رونمایی از کانسپت تویوتا GR سوپرا ریسینگ همگان شاهد احیای یکی از نمادین‌ترین نام‌های دنیای خودرو بودند. به نظر می‌رسد این خودروساز ژاپنی کاملاً دست از سر این کوپه‌ی اسپورت برنداشته چراکه یک کانسپت دیگر مختص پیست را توسعه داده است. این خودرو با نام کامل GR سوپرا سوپر GT کانسپت شناخته می‌شود و حدود یک ماه دیگر آن را در نمایشگاه توکیوی ژاپن خواهیم دید.تیزر منتشر شده از این خودرو چیز زیادی را نشان نمی‌دهد اما می‌توان بال عقب بزرگ و یک دیفیوزر قابل‌توجه را تشخیص داد. این خودروی مسابقه‌ای کاملاً باابهت تر از کانسپت پیشین بوده و احتمالاً پیش‌نمایشی از آینده‌ی تویوتا در مسابقات سوپر GT خواهد بود.

تویوتا GR

جدای از دو خودروی مسابقه‌ای ساخته شده بر پایه‌ی سوپرا، باید به یاد داشت تویوتا در حال کار روی یک هایپرکار پرچم‌دار است که پیش‌نمایش آن نیز با کانسپت GR سوپر اسپورت بوده است. جدای از تولد نسخه‌ی جاده‌ای، انتظار می‌رود تویوتا با این خودروی پرقدرت در سال ۲۰۲۰ وارد مسابقات لمانز شود.به همین منوال پنجمین نسل سوپرا نیز سرانجام در ماه ژانویه و در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد. مدل‌های مسابقه‌ای یاد شده نیز یازدهم ژانویه در نمایشگاه توکیو حضور خواهند داشت.

تویوتا GR

تویوتا GT سوپرا از موارد مشترک با خودروهای TS050 هیبرید، یاریس WRC و مدل LC نوربرگ رینگ بهره خواهد برد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *