کاهش تولید تویوتا کمری به خاطر محبوبیت شاسی بلندها

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

بنابر آمار منتشر شده، با افزایش محبوبیت خودروهای شاسی بلند، خودروهای سدان با افت چشمگیری در فروش مواجه شده اند. به همین دلیل کمپانی تویوتا قصد دارد تولید نمونه کمری را در یکی از ۳ خط تولید خط در کنتاکی آمریکا کاهش دهد.

تویوتا به یکی از مهم‌ترین روندهای تغییر ذائقه‌ی مشتریان با کاهش تولید کمری در تأسیسات کنتاکی واکنش نشان خواهد داد. هنوز مشخص نیست که میزان کاهش تولید این سدان محبوب چه میزان خواهد بود اما کاهش تولید کمری به معنی اخراج کارکنان تأسیسات یاد شده نخواهد بود.

سخنگوی تویوتا در مصاحبه با بلومبرگ گفته است:

صنعت خودرو در حال تغییر بوده و فرایند طبیعی ما تنظیم میزان تولید محصولات مختلف است.

کمری پرفروش‌ترین خودروی تویوتا در آمریکا است اما فروش آن در ماه نوامبر افت ۶.۱ درصدی داشته است. این خودروساز در بازه زمانی یاد شده تعداد ۲۸۹۸۰۱ دستگاه کمری را به فروش رسانده درحالی‌که فروش شاسی‌بلند راو ۴ در همان مدت ۳۵۳۱۵۱ دستگاه بوده و آن را به محبوب‌ترین محصول تویوتا در آمریکا بدل کرده است.
به نظر می‌رسد تویوتا همچنین به دنبال گسترش خانواده‌ی کمری بوده و آن را با مدل TRD انجام خواهد داد. این سدان کیت بدنه‌ی گیراتر شامل اسپلیتر جلو، رکاب‌های جانبی، اسپویلر و دیفیوزر عقب را به دست آورده است. کمری TRD از کالیپرهای ترمز قرمز سود برده و رینگ‌های ۱۹ اینچی مشکی نیز در زیر خودرو خودنمایی می‌کنند. سیستم تعلیق خودرو ارتفاع کمتری داشته و سواری اسپورت تری را ارائه می‌کند. همچنین کمربندهای ایمنی، اهرم تعویض دنده و کف‌پوش‌های ویژه در این مدل دیده می‌شوند. نشان TRD هم روی پشت‌سری‌ها خودنمایی می‌کند. در دل این سدان هم پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری با قدرت ۳۰۱ اسب بخار جای گرفته است.
مدیران تویوتا پیش از این هم تمایل خود به توقف تولید برخی محصولات را در صورت ضرورت اعلام کرده‌اند. اگرچه احتمال توقف عرضه کمری بسیار کم است اما نشان می‌دهد که تویوتا با تحولات بازار آشناست. خودرویی که احتمالاً عرضه نخواهد شد یاریس کوچک است چراکه به نظر می‌رسد مشتریان کراس‌اوورهای کامپکت را بیشتر دوست دارند.

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

کاهش تولید تویوتا کمری

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *